Chiny

Herbata chińska zapoczątkowała ogromy rozwój Chin i kulturę picia herbaty. Na początku traktowana jako zioło o właściwościach leczniczych dostępna tylko dla zamożnych i degustowana w czasie medytacji przez buddyjskich mnichów.

Napojem powszechnym stała się dopiero w czasie panowania dynastii Tang w latach 618-907. Jej właściwości pobudzające, zwiększające koncentrację , niwelujące zmęczenie dzięki zawartej w niej teinie zaczęto powszechnie doceniać na całym świecie.

Ogromna różnorodność herbat chińskich wynika z wielkości kraju, a co za tym idzie z różnorodności miejsc upraw oraz wielowiekowej tradycji herbacianej.

Można dokonać podziału herbaty ze względu na postać listków ręcznie formowane i liściaste. Ręcznie formowane mogą być zwinięte w bukiety, kule, perełki i wiele innych, mogą być też wzbogacane kwiatami jaśminu bądź amarantusa. Efekt wizualny jaki uzyskujemy po zaparzeniu herbaty ręcznie formowanej jest niepowtarzalny.

Herbaty liściaste to zdecydowana większość gatunków herbat zielonych. Usytuowanie plantacji, czas zbiorów listków, sposób ich przygotowania, zwinięcia i skręcenia decydują o tak ogromnej różnorodności chińskich herbat. 

Napar z herbat chińskich może nam towarzyszyć po posiłku, jako herbata całodzienna , do wyciszającej degustacji, właściwie o każdej porze dnia i przy każdej okazji.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło